Niezależny Związek Zawodowy Oświata Polska

Konferencja “Nauczyciel – czyli kto? Wyzwania i potrzeby współczesnej edukacji pracowników oświaty.”

W przestrzeni publicznej dużo się mówi o edukacji, ale niewiele miejsca poświęca się tematowi potrzeb pracowników oświaty, a szczególnie nauczycieli (częściej wybrzmiewa temat przywilejów i wynagrodzeń).
Tymczasem żadne programy i reformy nie zastąpią pełnych pasji, zaangażowania nauczycieli, odczuwających wsparcie i wynagradzanych na poziomie adekwatnym do odpowiedzialności.Konferencja jest próbą pochylenia się nad tematem wspólnie ze środowiskami akademickimi, poszukiwania przestrzeni , które powinny się przenikać, abyśmy mogli wzajemnie wspierać się w obliczu stawianych przez rzeczywistość wyzwań.
W czeluściach Internetu znaleźliśmy takie oto zdanie, którego fragment przytoczę „…nie oceniamy nauczycieli, rozmawiamy o tym jak ich wspierać” .

Ważny temat, dlatego cieszymy się, że swoim Patronatem wydarzenie objęli Senatorka Joanna Sekuła, Marszałek Województwa Śląskiego i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

KONFERENCJA ‼️ “Nauczyciel – czyli kto?”, podczas której wraz z ekspertami pochylimy się nad zagadnieniem: W jaki sposób kształcić pracowników oświaty wobec wyzwań i potrzeb współczesnej edukacji ?

➡️ 25 marca 2023 r
➡️ zaczynamy o godzinie 10:00
➡️ Katowice , CENTRUM INFORMACJI NAUKOWEJ i BIBLIOTEKA AKADEMICKA ul. BANKOWA 11a

Serdecznie zapraszamy wszystkich, dla których los polskiej szkoły jest ważny i którzy chcą podejmować wspólne rozmowy Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o wypełnienie formularza, decyduje kolejność zgłoszeń.
Link do formularza: https://forms.gle/auz4n6TVWrFup1Z58

Udział w konferencji jest bezpłatny projekt graficzny plakatu: Krzysztof Witkowski-Soroczan
Konferencja zrealizowana dzięki wsparciu i współorganizacji instytucji: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

PROGRAM KONFERENCJI